De AFCA Supportersclub stelt voor iedere thuiswedstrijd van Ajax in de Eredivisie kaarten beschikbaar voor supporters die het momenteel niet makkelijk hebben. Bijvoorbeeld door een ziekte, handicap of een andere maatschappelijke beperking. Stijn was samen met zijn moeder aanwezig bij de wedstrijd tegen N.E.C.
Stijn (10) heeft één grote passie en dat is voetbal. Hij is bovendien een grote fan van Ajax. Omdat Stijn aan verschillende stoornissen zoals PTSS en ASS lijdt, krijgt hij daarvoor lange zorgbehandelingen en begeleiding. Deze behandelingen en therapieën hebben ervoor gezorgd dat hij beter om kan gaan met zijn beperkingen; in het bijzonder met zijn angsten.
Ondanks dat voetballen bij een club niet haalbaar is voor Stijn, weet deze slimme jongen alles, maar dan ook alles van voetbal. Zijn grote wens is om naar Ajax te gaan. Vandaar dat zijn moeder Rinske hem opgegeven heeft voor onze Clubactie!
Stijns moeder legde ons uit dat in verband met de te verwachten drukte en spanning in en rondom het stadion, het voorafgaand de nodige voorbereiding(en) vergt. Stijn draagt hiervoor een sunflowerhanger, dat is een speciaal koord met een pasje die de omgeving opmerkzaam maakt dat een persoon net wat extra tijd, hulp en begrip nodig heeft. De zonnebloem staat symbool voor niet-zichtbare beperkingen, aandoeningen en handicaps en laat dus zien dat iemand (mogelijk) extra ondersteuning nodig heeft. Deze armband zorgt ervoor dat Stijn met iets minder zorgen de tribuneplaatsen kan bereiken en hij zodoende minder spanningen ervaart.
Omdat het verhaal van Stijn ons raakt en wij hem het enorm gunnen om een mooie thuiswedstrijd bij te wonen, hebben wij moeder en zoon verrast en dat nog wel op Moederdag. Rinske en Stijn waren erbij toen Ajax tegen N.E.C. speelde. Hier hun verslag van die bewuste dag.
AJAX – N.E.C., 11 mei 2025
Het is 11 mei: Moederdag! Maar er staat vandaag iets veel belangrijkers op de agenda; AJAX-NEC!
Stijn is uitgenodigd door de AFCA Supportersclub en is dol – maar dan ook dolblij! Eindelijk kan hij zijn helden een keer van dichtbij zien spelen. Hij kan vandaag Wout Weghorst, zijn grote favoriet aanmoedigen en Mister 1-0; Davy Klaassen toezingen… Wekenlang kijkt Stijn al uit naar dit moment. Het besef dat het weleens een heel bijzondere wedstrijd kan worden, wordt steeds groter. Want worden we vandaag Kampioen?? De spanning van de hele dag is hoog, maar wat heeft hij er een zin in!
Zondagmiddag de zon schijnt en het is een prachtige dag voor een mooi feestje. Eenmaal bij de Johan Cruijff ArenA aangekomen, ervaren we een gezellige, maar ook wat gespannen sfeer. Deze middag speelde PSV immers al eerder tegen 010 om 14.30 uur. Er wordt vuurwerk afgestoken op het plein, dat gevuld is met heel veel mensen.
Stijn kijkt zijn ogen uit. Dit doet hij wel op veilige afstand, want door zijn angststoornis is drukte al snel te heftig voor hem. Omstreeks 15:15 uur krijgen wij onze vrijkaarten overhandigd en kunnen wij alvast naar binnengaan. Voor Stijn is het perfect om vroeg de ArenA te mogen betreden, want het is nog lekker rustig binnenin het stadion.
We hebben fantastische plekken en zitten in vak 110 op rij 1. Het lukt ons om met gemak even bij de spelerstunnel te gaan kijken, zodoende kunnen we Stijns helden op zien komen voor het warmlopen! Wat een beleving!
Stijn straalt van oor tot oor! Elke speler wordt toegeroepen en bemoedigd vanaf de tribune. En af en toe is er één die een zwaai teruggeeft. Op een gegeven moment komt het nieuws binnen van de concurrent. PSV heeft toch nog gewonnen. Nu moet Ajax knallen voor die laatste 3 benodigde punten om het kampioenschap binnen te halen. De opkomst van Ajax gaat gepaard met luid gejuich en knallend vuurwerk! Wat een spektakel om dit live mee te maken!!
De zon schijnt nog steeds en verder gaan we het maar niet hebben over de wedstrijd zelf. Want de uitkomst wekt verdriet, teleurstelling en wat al niet meer op…. Stijn baalt ontzettend. Maar opeens reageert hij heel vastberaden en krachtig “Ik blijf fan!” En zo is het – we vallen Ajax niet af!
Ondanks het verlies hebben we een onvergetelijke dag mogen beleven. Onze dank is groot AFCA Supportersclub!
Lieve groeten,
Stijn en zijn moeder Rinske